Haber Detayı
25 Şubat 2018 - Pazar 16:00
 
2. Abdülhamit Han konferansı
Tavşanlı’da; vefatının 100. yılında “cennet mekan sultan Abdülhamit han” konferansı düzenleniyor. “Osmanlı’nın son döneminde sultan Abdülhamit han, emperyalist güçlere nasıl dik durduysa, günümüzde de aynı duruşu görüyoruz” diyen belediye başkanı Mustafa Güler, tüm Tavşanlılıları düzenlenen bu konferansa davet etti.
KÜLTÜR Haberi
2. Abdülhamit Han konferansı

Tavşanlı Belediyesi ve Dumlupınar Üniversitesi işbirliğiyle “Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han” konulu konferans düzenlenecek. 
Belediye Kültür Sarayı’nda 26 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de başlayacak olan konferansa; DPÜ Tavşanlı Turizm ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık moderatörlüğünde Prof. Dr. Vahdettin Engin ve Yrd. Doç. Dr. Arif Kalay konuşmacı olarak katılacak. 
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayacak olan program; konuşmaların ardından tüm şehitlerimiz için yapılacak dua ile sona erecek.

Düzenlenecek olan bu konferansa tüm Tavşanlılıları davet eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Sultan 2. Abdülhamid Han, izlediği siyasi politika ile yıkılmakta olan devleti 33 yıl ayakta tutmuştur. Bugünü anlamak için o dönemi iyi bilmemiz gerekiyor. Çünkü payitahtı hedef alan emperyalist güçler şimdi de benzer tavırlar sergilemektedir. Sultan Abdülhamid Han nasıl Batı'dan gelen emperyalist baskılara direnmiş, sesini çıkarmış ve dik durmuşsa bugün de aynısı var. O nedenle sürekli işbirliği halinde olduğumuz Dumlupınar Üniversitesi ile böyle bir projede yer almak bizleri mutlu etmiştir. Tüm halkımızı bu anlamlı konferansa davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2., Abdülhamit, Han, konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir