Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 13:49
 
Başkan Güler üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
Tavşanlı belediye başkanı Mustafa Güler “yerel buluşmalar” toplantıları kapsamında dumlupınar üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere ilçede yürütülen proje ve çalışmaları anlatan başkan güler, ayrıca bazı nasihatlerde de bulundu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Güler üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 26 Aralık 2017 tarihinde başladığı yerel buluşmalar toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor. Şimdiye kadar; kurum ve daire amirleri, AK Parti Teşkilatı, işadamları, muhtarlar, din görevlileri, STK temsilcileri, spor kulüplerinin başkanları, okul müdürleri ve öğretmenler ile bir araya gelen Başkan Güler, son olarak Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu’na giderek öğrencilerle buluştu. 
Tavşanlı’da belediye ve hükümet eliyle yürütülen çalışmaları anlatan Başkan Güler, ayrıca öğrencilere bazı nasihatlerde bulundu.

“ÖĞRENCİLİK YILLARINIZI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİN”
Gençlerden, öğrencilik dönemlerini çok iyi değerlendirmelerini isteyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İleride iş hayatına atıldığınızda zorluk çekmemek için bu dönem kendinizi her türlü yetiştirmelisiniz. Okulda aldığınız teorik eğitimin yanında mesleki olarak da kendinizi yetiştirin” dedi. 
Tavşanlı Belediyesi olarak Dumlupınar Üniversitesi ile tam bir işbirliği halinde olduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İçinizden bazı arkadaşlarınızla proje bazında birlikte çalışıyoruz. Sizler de bu dönemi en iyi şekilde değerlendirin. Eğitim olarak mesleki ve tecrübe açısından birikimler elde edin” şeklinde konuştu.

“DIŞARIDAN GELEN ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM EMANETİMİZDİR”
Gençlere ahlaki olarak çevrelerine örnek olmalarını isteyen Başkan Güler, “İçinizde dışarıdan gelen öğrencilerimiz de var. Onlar bizim emanetlerimiz. Anne ve babalarının göz bebeği olan bu öğrenci kardeşlerimize biz bu gözle bakıyoruz. Sizler artık bizim hemşehrimiz de oldunuz. Ahlaki olarak da örnek birer birey olmanızı isterim. Bu ülke; vatanına milletine bağlı, milli ve ahlaklı gençlerin omuzlarında yükselecektir” dedi.

“ÜNİVERSİTE’DE BAŞLATILAN KÜLLİYE İNŞAATININ KALAN KISMINI BELEDİYE OLARAK BİZ ÜSTLENDİK”
Belediye Başkanı Mustafa Güler, üniversiteden gelen her talebe açık olduklarını ifade ederek, “Herhangi bir eksiğiniz olduğunda bize başvurun. Daha önce öğrenci kafeteryası inşaatını yapmıştık. Şimdi de okul bahçesinde inşaatı devam eden Külliye’yi tamamlayacağız. Yaklaşık 1 milyon 200 bin TL’yi bulacak olan inşaatın geri kalanını Tavşanlı Belediyesi olarak biz üstlendik” dedi. 
Tavşanlı Belediyesi’nin 2018 projelerini de anlatan Başkan Güler, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.
Programa öğrencilerin yanında; Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Cırık, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Haluk Güneş ve bazı öğretim görevlileri ile okul personeli de katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Güler, üniversite, öğrencileriyle, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir