Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 01:06
 
Çukurköy’de Gençler “Birliktelik” Örneği Sergiliyor
Çukurköy Mahallesi’nde gençlere milli ve manevi değerler aşılamak ve onları zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla örnek bir proje hayata geçirildi. Mahallede bulunan vakıf binası gençlere tahsis edilerek burada bir sosyal yaşam alanı oluşturuldu.
KÜLTÜR Haberi
Çukurköy’de Gençler “Birliktelik” Örneği Sergiliyor

Belediye Başkanı Mustafa Güler ile AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay buradaki gençleri ziyaret ederek, yola çıkılan bu proje dolayısıyla kendilerini tebrik etti ve tam destek sözü verdi.

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ
Belediye Başkanı Mustafa Güler, milli ve manevi değerlerle donatılan gençlere ihtiyaç bulunduğunu ifade ederek, bu birlikteliğin tüm mahallelere örnek teşkil etmesini istedi. 
Buradaki konuşmasında gençlere nasihatler veren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bu gençler ilçemizin ve ülkemizin geleceğidir. Zararlı alışkanlıklardan onları korumak ve vatanına, milletine bağlı birer birey olarak onların yetişmesine katkı sunmak hepimizin görevidir. Çukurköy’deki bu birliktelik tüm mahallelerimize örnek olmalı. Biz Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan koruyup, onların gelişmesine vesile olalım” dedi. 
Gençler ise Belediye Başkanı Mustafa Güler’den, özellikle kendilerine tahsis edilen ve Başkanlığını Nazmi Sarı’nın yaptığı vakıf binası için bazı taleplerde bulundu. 
Binanın 3 katını da dolaşan Başkan Güler, “Hep birlikte istişare yapalım ve en uygun çalışmayı gerçekleştirelim” dedi.

“GELENEKLERİNİZE BAĞLI KALARAK BU BİRLİKTELİĞİNİZİ KORUYUN”
Çukurköy’ün eski bir gelenekten geldiğine işaret eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bizi biz yapan bazı değerlerimiz ne yazık ki unutulmaya yüz tutuyor. Benim sizlerden ricam bizim kültürümüzü oluşturan; birlik ve beraberlik, dayanışma ve komşuluk gibi değerlerinizi koruyun. Bu yönde atılan önemli bir adım olarak gördüğüm ve gençleri bir araya getirmek amacıyla hayata geçirilen bu proje dolayısıyla sizleri kutluyorum” diye konuştu. 
Bu arada toplantıda, Tavşanlı Belediyesi birim müdürleri de hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çukurköy’de, Gençler, “Birliktelik”, Örneği, Sergiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir