Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 20:20
 
Karakova spor alanları yenileniyor...
Kütahya Ak Parti Milletvekili Vural Kavuncu Tavşanlı Karakova Semt sahasına yapılacak olan spor yatırımları hakkında bilgiler verdi..
SPOR Haberi
Karakova spor alanları yenileniyor...

Vural Kavuncu yaptığı açıklamada; Tavşanlı ilçemizde geçmişten beri amatör spor açısından büyük ilgi ve alaka bulunmaktadır. İlçemizde halen faal olan 36 amatör spor kulübünü göz önüne aldığımızda bu sayının bazı illerde ki toplam faal kulüp sayısını aştığını görürüz. 
Geçtiğimiz yıllarda Tavşanlı’ya kazandırdığımız, kalıcı eserlerden birisi olan Ada Stadı ve tribün altlarında ki kapalı spor salonları büyük oranda ihtiyacı karşılamıştı. Ancak amatör spor kulüplerinin antrenman ve karşılaşmalarının yapıldığı Karakova Spor Alanında önemli eksiklerimiz vardı. Her ne kadar o bölgede de geçtiğimiz yıllarda UEFA standardında yeni bir sentetik çim saha kazandırmış olsak da seyirci tribünleri, sporcu soyunma odaları, sosyal alanlar açısından eksiklikler bulunmaktaydı. Gerek vatandaşlarımızdan ve spor camiasından gelen talepler gerekse de bizlerin de yerinde tespiti üzere bu ihtiyacı karşılamak üzere bir süredir çalışmalarımızı yürütmekteydik. Geçtiğimiz ay içerisinde Tavşanlı Kaymakamımız Yüksel KARA, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sadık ÖLÇEN, Tavşanlı Belediye Başkanımız Mustafa GÜLER, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat CENGİZ, AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanımız Nejat TÜLEK’ten oluşan ekip ile birlikte Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto teşkilatında görüşmeler yaptık. Bu çalışmaların neticesinde sağlanan ödenekler ve Tavşanlı Belediye’mizin yatırım kararı ile birlikte çalışmalar başlamış oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanan kaynak ile Karakova Yeni Sentetik Saha için “Ek Soyunma Odası” (ev sahibi ve misafir takım soyunma odası, hakem odası, seyirci tuvaleti, mescit ve kantinden oluşuyor) ve 400 kişilik seyirci tribünü (üstü kapalı) yapılacak. 
Diğer taraftan Tavşanlı Belediyesi de Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nca desteklenecek olan büyük bir spor yatırımın ihalesini gerçekleştirdi. Bu proje kapsamında da Karakova Eski Sentetik ve Çim Sahanın olduğu alana 2 adet UEFA standartlarında aydınlatmalı sentetik çim saha ve bu sahaların arasında 8 adet soyunma odası olan hakem odaları (bayan ve erkek), sağlık odası, yönetici odası, personel odası, seyirci tuvaleti, mescit, tuvaletler ve bu binanın üzerine de 500’er kişilik 2 taraflı üstü kapalı tribün yapılacak.

Her iki proje ile birlikte Tavşanlı modern ve kapsamlı spor tesislerine kavuşacak, sporcularımız ve sporseverler kendilerine yakışır ortamlarda, faaliyet göstereceklerdir. Tesislerimizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’i ve belediye meclisinin saygın üyelerini amatör spora verdikleri bu destek nedeni ile tebrik ve teşekkür ediyorum. Ankara’dan sağlanan kaynaklar itibarıyla Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Spor Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şükran borçluyuz. Ayrıca Kütahya’da il ve ilçe spor müdürlerimiz ve tüm emeği geçenlere de teşekkür ederim. 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karakova, spor, alanları, yenileniyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir