Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 00:53
 
Küçük Sanayi Stesi’nde Temel Atma Töreni Düzenlendi
Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde 3. Etap işyerlerinin temeli dualarla atıldı. Bu işyerlerinin haziran ayında hizmete girmesi hedefleniyor. Öte yandan 440 adet işyeri tamamlanırken, 318 işyeri için de çalışmalar başladı. Tüm projeler tamamlandığında işyeri sayısı mevcutlarla birlikte 1062’ye ulaşacak
EKONOMİ Haberi
Küçük Sanayi Stesi’nde Temel Atma Töreni Düzenlendi

 İlçe merkezinde dağınık halde bulunan sanayi esnafını tek noktada buluşturacak olan Küçük Sanayi Sitesi Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası girişimiyle 440 adet işyeri tamamlandı ayrıca Belediye’nin de ortak olduğu 318 adet işyeri için de çalışmalar başladı. Bu çerçevede 3. etap projenin ilk blokunun temeli dualarla atıldı.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yasin Demirci’nin de katıldığı temel atma programında kurban kesildi. TÜM PROJELER TAMAMLANDIĞINDA 1062 ADET SANAYİ İŞYERİ HİZMET VERECEK
Belediye Başkanı Mustafa Güler konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Belediyemizin desteklediği önemli projelerinden birisi de sanayici esnafının tek çatı altında yeni sanayi sitesinde faaliyet yürütmesine imkan sağlamak. Bu yönde Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası ile koordineli şekilde çalışma içerisine girdik. İlçe merkezinde dağınık halde bulunan tüm sanayi esnafı tek noktada birleştirilmiş olacak. Madeni Eşya Sanatkarları Odası girişimi ile 440 adet işyeri tamamlandı. 318 işyeri daha kazandırılacak. Tüm projeler tamamlandığında 1062 adet sanayi ve işyeri ilçe halkına hizmet verecek” dedi. “ESNAFIMIZ RAHAT NEFES ALACAK”
Sanayi esnafının bu yatırımlarla birlikte rahat bir nefes alacağını düşündüklerini kaydeden Başkan Güler, “Bu konudaki girişimlerimizin amacına ulaşması da bizleri sevindirmektedir. Sanayici esnafının da bu projeye son derece olumlu yaklaştığını biliyoruz. Buradaki tek amaç sanayici esnafının menfaati doğrultusundadır” diye konuştu. “İLÇEMİZİN MENFAAATİ NOKTASINDA HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”
Tavşanlı’nın menfaati noktasında her türlü işbirliğine hazır olduklarını dile getiren Başkan Güler, “Tavşanlı Belediyesi olarak bizler; üreten ve çalışan, bölgemiz için taş üstüne taş koyan tüm kurum, kuruluş ve kişilerin yanındayız ve de olmaya devam edeceğiz. İlçemizin menfaati noktasında imkanlar dahilinde işbirliğine hazırız. Bu noktada Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası ile işbirliğimizi sürdüreceğiz. Diğer taraftan, ben tüm esnaflarımızın işlerini geliştirmelerinde gerek Zafer Kalkınma Ajansı gerekse KOSGEB destekleri konusunda bilgilenmesini ve devletimizin esnafa yönelik sağladığı desteklerden faydalanmalarını istiyorum Sanayi şehri hüviyetine kavuşan ve bu yolda hızla ilerleyen Tavşanlı’mız artık sanayi ürünleri konusunda da aşama kaydetmelidir. Sanayici esnafımız; gerek büyük gerekse küçük işletmelerin sanayi ürünlerini karşılayabilecek konuma gelmelidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Sanayi, Stesi’nde, Temel, Atma, Töreni, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir