Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 22:40 Bu haber 5196 kez okundu
 
Öğrenciler “iş hayatına” hazırlanıyor…
Tavşanlı’da mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencileri osb’de faaliyet yürüten firmaların uzman kadrolarıyla bir araya geliyor. Son olarak havalandırma ve iklimlendirme cihazları üretimi yapan provent fabrikasına giden öğrenciler, üretim aşamasındaki tüm işlemleri yerinde gördü.
EĞİTİM Haberi
Öğrenciler “iş hayatına” hazırlanıyor…

Tavşanlı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası ve Tavşanlı OSB ile imzalanan protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle OSB’de faaliyet yürüten firmaların uzman kadroları bir araya geliyor.

ÖĞRENCİLER FABRİKAYA GİDEREK ÜRETİM AŞAMASINI YERİNDE İNCELEDİ
Bu çerçevede havalandırma ve iklimlendirme cihazları üretimi yapan Provent Termo Mekanik Fabrikası’na giden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öncelikle yaklaşık 1 saat süren eğitimin ardından fabrikayı gezdi. Teknik ve uzman personeller tarafından öğrencilere üretim aşamasındaki ürünlere uygulanan tüm işlemler sırasıyla anlatılırken, öğrenciler de merak ettikleri soruları uzman personellere yöneltti. 
Öğrencilere staj imkanı da sağlayacaklarını belirten Provent Termo Mekanik yetkilileri, nitelikli iş gücü konusunda yaşanan sıkıntıların meslek lisesinden yetişecek öğrencilerle aşılabileceğini vurguluyor.
Bu arada Tavşanlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği proje ile 19 Kariyer Günü toplantısının düzenlenmesi hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler, “iş, hayatına”, hazırlanıyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir