Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 00:45
 
Özcan Başar Aile Sağlık Merkezi Açıldı
Bahadır Başar tarafından şehit kardeşi adına yaptırılan Özcan Başar Aile Sağlık Merkezi (ASM) törenle açıldı.
SAĞLIK Haberi
Özcan Başar Aile Sağlık Merkezi Açıldı

Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kütahya İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, hayırsever iş adamı Bahadır Başar ile vatandaşlar katıldı.

“6 HEKİM 22 BİN VATANDAŞA HİZMET VERECEK”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşması yapan Kütahya İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir, Özcan Başar Aile Sağlık Merkezi hakkında bilgiler verdi. 6 aile hekiminin 22 bin kişiye hizmet vereceğini kaydeden İsmail Zehir, “Yeni binasında açılışını yaptığımız sağlık merkezi 2010 yılından bu yana 306 m2 kapalı alanda, tek katlı binada hizmet vermekteydi. Tavşanlı’nın değerli iş adamı Bahadır Başar, 4 katlı binanın bir kısmının İl Sağlık Müdürlüğüne hibe ederek, mevzuata uygun şekilde sağlık merkezi haline getirme talebini iletti. Talebi kabul gördü, inşaatı hızla tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi (ASM) 25 Şubat 2018’de hizmet vermeye başladı. Eski Aile Sağlığı Merkezinden 500 metre mesafede olan yeni ASM binası 220 m2 oturumda 3 katlı olarak toplam 660 m2 kapalı alana sahiptir. 6 aile hekimi yaklaşık olarak 22 bin kişiye hizmet vermekte olup, ASM’de günlük ortalama, aşı ve izlenme dahil 350 kişi hizmet almaktadır. Halkımıza daha nezih bir ortamda hizmet etme imkanı sağladığından dolayı Sayın Bahadır Başar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Şehit ağabeyi adına yaptırılan Özcan Başar Aile Sağlık Merkezinin hizmete geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu paylaşan hayırsever iş adamı Bahadır Başar, Tavşanlı’ya bir de ilkokul yaptıracağı müjdesini verdi. Başar, ilkokulu da en geç 2 seneye kadar yaptıracağını aktardı.

“ÖZCAN BAŞAR ASM’DE TÜM ÜNİTELER MEVCUT”

Sağlıktaki değişim ve dönüşümü göstermek açısından son derece önemli bir açılış gerçekleştirildiğine dikkat çeken AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, “660 m2 alan var ve bu alanda tüm üniteler var. Şu anda hastanelerimizde yoğunluklar var bunun çözümlerinden bir tanesi de aile hekimliğini oturtmak ve yaygınlaştırmaktır. 22 bin kişinin sağlık hizmetleri burada fevkalade yürütülebilecek. Bu kişiler daha üst bir tedavi gerekmedikçe hastaneye gitme durumunda kalmayacaklar. Önemli bir tören bu. Törenin önemi sadece merkezin büyüklüğü anlamında değil, yapılan işine erdemi anlamında. Hayırsever Bahadır kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum. Okulla ilgili düşüncesi de bizi duygulandırdı. Bahadır Başar, Aile Sağlık Merkezi ve okulun yanı sıra bir dükkanını da sürekli kira geliri getirmek üzere Sosyal Yardımlaşma Vakfına bağışladı, kendisine teşekkür ediyoruz. Bu hareketin örnek olmasını diliyorum. Hayırsever vatandaşlarımızın dokunduğu her işe ön ayak olacağız. İsmini verdiğimiz Şehit Özcan Başar kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz” diye konuştu.

“DEVLET-VATANDAŞ İŞ BİRLİĞİNİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ”

Devlet-vatandaş iş birliği neticesinde kazandırılan Özcan Başar Aile Sağlık Merkezinin sağlıkta kaliteyi artıracağını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İhtiyaç duyduğumuz hizmetlerden bir tanesi sağlık hizmeti. Bu hizmetin kalitesi illerin ve ilçelerin tercih edilebilirliğini de önemli ölçüde etkiliyor. Diğer yönüyle burada devlet-vatandaş iş birliğinin güzel bir örneğini görüyoruz. Devlet- vatandaş iş birliğinde en önemli iki kulvarımız eğitim ve sağlık. Burada bir sağlık tesisimizin bu iş birliği içerisinde yapılışını görürken aynı zamanda eğitime ait bir müjdeyi de almış oluyoruz ki bu da bizler için ayrı bir sevinç kaynağı olacak. Sağlık hizmetinin yürütülmesi için birinci sırada personel önemli, ikincisi sırada da bu hizmetin verileceği binalar. Hizmetin kalitesini, seviyesini belirleyecek hususlardan bir tanesi binalarımız. Eğer binalar bu işe elverişliyse bizim personelimiz orada daha güzel, daha faydalı hizmetler verecektir. Üçüncüsü de içinde kullanacağımız alet edevatlar, tıbba ait yeni gelişmeleri sunabileceğimiz ortamlar. Bizler kamu olarak ilimizdeki bu çıtayı da yüksek tutmaya çalışarak personel eksikliklerimizi gidermeye, binalarımızı daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz ve tedavide kullanılacak olan diğer hususları da temin etmeye çalışıyoruz. Buradaki binada gördük ki hem personel olarak hem bina olarak hem de ihtiyaç duyulan tıbbi malzemeler buraya koyulduktan sonra güzel Tavşanlı’mıza yakışır hizmetleri burada daha da iyiye götürmüş olacağız” dedi.

“HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZ SAYESİNDE DAHA İYİSİNE ULAŞACAĞIZ”

Hayırsever iş adamı Bahadır Başar’ı tebrik edip şehit ağabeyine Allah’tan rahmet dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bizlerin inancında öldükten sonra kapanmayan defterler, sevap hanemize yazılacak hususlar var. Onlardan bir tanesi de sadak-i cariye. Eğer bizler bu kalitede yerler yapıp bıraktıktan sonra buradaki hizmetten istifade edecek her bir kişi “Sebebinden Allah razı olsun” dediğinde inanıyoruz ki hayır sahibi bundan istifade edecek. Bizler, hayırsever vatandaşlarımız var olduğu müddetçe hizmetlerin daha iyisine ulaşma ümidimizi koruyacağız. Hayır sahibine ulvi davranışı için, bir kar amacı düşünmeyerek, sırf yaşadığı topraklara hizmet edecek bir binayı bize teslim ettiği için teşekkür ediyorum. İnşallah yeni örnekleriyle birlikte hem eğitim hem sağlık alanında devlet-vatandaş iş birliğini gerçekleştirecek güzel örnekleri hep birlikte yaşamış oluruz” diye konuştu.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu’ya da çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Tıbba ömrünü adamış, hem sağlık kurumlarında hem siyasette sağlıkla ilgili önemli görevler yapmış bir milletvekilimizin ilimizden var olmuş olması, ülke problemlerinin çözümünde, ilimizin ve ilçelerimizin sağlık planlamasında bize büyük katkı sağlıyor. Vural Beye de teşekkür etmek istiyorum. İlimizin potansiyeli, kapasiteyi dikkate alarak daha iyi şeyler yapıp, yalnızca Kütahya’mıza değil, ülkemize, bütün insanlığa faydalı olabilecek tesisleri biz Kütahya’da yapabiliriz ümidiyle hareket ediyoruz” dedi. 

Törende Vali Ahmet Hamdi Nayir, hayırsever iş adamı Bahadır Başar’a plaket takdim etti. 

Özcan Başar Aile Sağlık Merkezi açılış töreni edilen duanın ardından merkezin incelenmesiyle sona erdi.
 
Vali Ahmet Hamdi Nayir, açılış sonrası mobil sağlık araçlarını da ziyaret ederek bilgiler aldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Özcan, Başar, Aile, Sağlık, Merkezi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir