Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 18:58 Bu haber 5075 kez okundu
 
Taşeron işçilerin evrakları inceleniyor
Resmi gazetede yayımlanan 696. Khk ile verilen taşeron işçisine kadro konusunda kurumlar çalışmalarına devam ediyor. Tavşanlı Belediyesi'nde müracaatların ardından başkan yardımcısı ali özden Başkanlığı'nda tespit komisyonu kuruldu. Komisyon ön incelemelerini tamamladı.
GÜNDEM Haberi
Taşeron işçilerin evrakları inceleniyor

avşanlı genelinde yüzlerce işçiyi yakından ilgilendiren ve KHK ile tanınan Taşeron Yasa'sına ilişkin Tavşanlı Belediyesi'nde çalışan işçilerin durumunu incelemek için komisyon kuruldu.
Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özden başkanlığında toplanan komisyonda Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Arslan, Yazı İşleri Müdürü Bülent Akkoç, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ayşe Ceyhan Düzgün ile Valilik makamından görevlendirilen Mal Müdürü Vekili İhsan Şahin görev yapıyor. 
Komisyon şirket işçilerinin evraklarını inceleyerek kadroya alınmalarında bir sıkıntı olup olmadığını araştıracak. Yaklaşık iki hafta sürecek komisyon çalışmalarının ardından listeler asılacak. İtiraz süresinin dolmasından sonra ise tespit tutanakları ilgili kuruma gönderilerek sınav sürecine geçilecek. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Komisyon Başkanı Ali Özden "Resmi Gazetede yayımlanan kanun çerçevesinde Tavşanlı Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşeni yaparak çalışmalarımıza başladık. Kurulan Tespit Komisyonunda bu evrakları inceleyerek tespitlerimizi yapacak, ardından da ilgili kuruma ileteceğiz. Komisyon çalışmalarımız hızla en kısa sürede tamamlanacaktır. İşçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşeron, işçilerin, evrakları, inceleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir