Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 01:02 Bu haber 1530 kez okundu
 
“Zeytin Dalı Operasyonu”na Tavşanlı’dan DUA ve DESTEK...
Suriye'deki terörist unsurların temizlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan "zeytin dalı" operasyonuna destek amacıyla Tavşanlı’da kamu kurumları adına basın açıklaması yapıldı. Ayrıca ilçedeki tüm camilerde kahraman Mehmetçiğimiz için dua edildi.
- Haberi
“Zeytin Dalı Operasyonu”na Tavşanlı’dan DUA ve DESTEK...

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülkemizin bekası ve selameti için Suriye’deki terörist grupları yok etmeye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’na Tavşanlı’dan da dua ve destek var.
Cuma namazının ardından ilçedeki tüm camilerde kahraman Mehmetçiklerimiz için dua edildi. 
Öte yandan Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek Yeşil Cami’de vatandaşlarla bir araya gelerek toplu duaya katıldı. 
Duanın ardından cami çıkışında kamu kurumları adına basın açıklaması yapıldı. 
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Kahraman Ordumuz tarafından başlatılan ve “Zeytin Dalı” operasyonu ismi verilen Afrin Harekatı şehit kanlarıyla bizlere emanet edilen ülkemizin toprak bütünlüğü açısından büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda özellikle dış mihrakların kirli emellerine hizmet eden terör örgütlerine darbe vuran, bölgenin güvenliğini sağlayan bu operasyon uluslararası hukuk açısından da hiçbir soru işareti bırakmazsızın meşrudur, haklıdır. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. 
Türk Milletinin bölünmez bütünlüğüne, sınırları dâhilinde ve sınır ötesinde tehdit oluşturabilecek tüm oluşumlara karşı yapılacak operasyonlar Milletimiz tarafından destek görmektedir. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözlerini sarf ederken asla savaş ve şiddet yanlısı bir toplum olmadığımızı tüm Dünya'ya haykırdık. Bizler tarihin hiç bir evresinde kan ve gözyaşı yanlısı insanlar olmadık. Ancak kim Vatan toprağımızın bir karışına el uzatma cüretini gösterdiyse karşısında sarsılmaz çelik iradesiyle Şanlı Ordumuzu gördü.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın şu sözleri kararlılığımızı net bir şekilde ortaya koymaktadır; " Son birkaç yıldır 5 bin tır ve 2 bin uçak dolusu silahla donatılan terör örgütünün son mensubu da etkisiz hale getirilene kadar bu operasyon devam edecektir. Bin yıllık komşuluk ve kardeşlik hukukumuzun gereğini yaparak bölgeyi terör unsurlarından temizleyeceğiz"
Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği üzere dost görünüp, haçlı zihniyetiyle milletimize düşmanlık besleyen ABD ve Avrupa ülkelerini kınıyoruz. 
Suriye’de yıllardır akan gözyaşının ve kanayan yaraların son bulması, Türk Milletinin ve bölge coğrafyasının huzur ve sükûnu için yapılan operasyonda görev alan Karamanlarımızın duacısıyız. Bu kutsal mücadelede şehit düşen asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyor, Devletimiz ve Milletimizin yanında olduğumuzu tüm dünyaya haykırmak istiyoruz.” 
Programın sonunda Tavşanlı Belediyesi Aşevi tarafından vatandaşlara sıcak çorba ikramı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Zeytin, Dalı, Operasyonu”na, Tavşanlı’dan, DUA, ve, DESTEK...,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir